Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Hospicjum dla dzieci i dorosłych
Stowarzyszenie uczesticzyło w konsultacjach PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszenie Hospicjum królowej Apostołów uczestniczyło w konsultacjach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

W trakcie spotkania organizacjom pozarządowym przedstawione zostały główne założenia projektu .

W dyskusji, która zwieńczyła spotkanie, przedstawiciele organizacji pozarządowych (również my) zadawali pytania dotyczące między innymi możliwości finansowania określonych typów projektów, na przykład w zakresie infrastruktury ochrony zdrowia i opieki długoterminowej czy też w obszarze aktywizacji społecznej osób wykluczonych. Podnosili również kwestie partycypacji organizacji pozarządowych w przygotowywaniu i realizacji kontraktów samorządowych.

W wyniku powyższych konsultacji w projekcie Regionalnego Programu  operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w opisie osi priorytetowej IX Infrastruktura publiczna w ramach priorytetu inwestycyjnego 9.1 zostanie dodany proponowany przez   nasze stowarzyszenie zakres wsparcia „ opieka paliatywno- hospicyjna stacjonarna” Mamy nadzieję iż to pozwoli nam rozpocząć budowę hospicjum stacjonarnego.

 

 

 

 

 

 

 
Wigila 2013 PDF Drukuj Email

Wigilijne spotkanie Bożonarodzeniowe 2013 roku zaczęło się z pierwszą gwiazdką 21 grudnia. Potrawy tradycyjne, tradycyjnie przygotowali członkowie stowarzyszenia i wolontariusze hospicjum polickiego.

Więcej…
 
Dzień Wolontariusza 2013 PDF Drukuj Email

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Stowarzyszenie uczciło spotkaniem kół wolontariatu  z gimnazjów powiatu polickiego.

Do sali Regionalnego Inkubatora Ekonomi Społecznej w Policach przybyli uczniowie i opiekunowie 
z Polic z Gimnazjum  nr 2 i 3 , z Gimnazjum w Przecławiu oraz z Gimnazjum
w Nowym Warpnie, przybyła także młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.
Każda z grup omówiła swoje działania wolontaryjne ,prowadzone  w szkole.

Więcej…
 
Wypominki 2013 PDF Drukuj Email

10 listopada w  kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Policach z okazji święta Wszystkich Świętych spotykaliśmy  się z  bliskimi tych   którzy przez upływający rok byli naszymi podopiecznymi w ostatnich chwilach swego życia

 

.


To siódmy już rok ,wspólna msza i wspólna modlitwa  za tych,którzy  odeszli do lepszego świat.


Więcej…
 
Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014 PDF Drukuj Email

 

 

Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014

W tym roku dołączyły do nas kolejne szkoły z terenu powiatu polickiego. Młodzież zorganizowała konkurs na najciekawszy projekt pola żonkilowego.

Więcej…
 
Pola Nadziei 2013-2014 PDF Drukuj Email

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja.
Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Więcej…
 
Licytacja koszulek PDF Drukuj Email

Georg Grozer

 

Warszawa, 19.09.2013

 

Charytatywne licytacje koszulek gwiazd siatkówki

na rzecz Fundacji Herosi i Hospicjum w Policach

Koszulki gwiazd polskiej i światowej siatkówki Bartosza Kurka, Michała Winiarskiego, Michała Ruciaka, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego, Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego, Georga Grozera czy Jochena Schöpsa już wkrótce mogą trafić w ręce kibiców! Podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 rozpoczną się wyjątkowe licytacje charytatywne na rzecz wyposażenia nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz budowę stacjonarnego hospicjum w Policach.


Koszulka reprezentacyjna

Bartosza Kurka                                                                                                 Michała Winiarskiego

Więcej…
 
Wyjątkowa sesja fotograficzna PDF Drukuj Email

 

W sobotni poranek, 31 sierpnia wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów w Policach uczestniczyli w niecodziennej sesji fotograficznej. Miejscem był teren przygotowywany pod budowę hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych w Tanowie. Oprócz wolontariuszy w sesji uczestniczył pan Artur Zagórski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Policach, które działaniami swoich wychowanków wspiera akcje hospicyjne. Autorem zdjęć jest Pan Gracjan Broda.

Wszyscy przybrali unikatowe koszulki polskich siatkarzy, Mariusza Wlazły, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka i ich światowych rywali Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego ,Georga Grozera.

Podobną sesję fotograficzną na terenie Instytutu Matki i Dziecka zorganizowała Fundacja Herosi z Warszawy. Zdjęcia w wyjątkowych koszulkach siatkarskich uwieczniają podopiecznych Fundacji, ich rodziców, personel medyczny i wolontariuszy Instytutu Matki i Dziecka.

Wszystkie zdjęcia zaprezentowano na specjalnej wystawie w Orlen Arenie w Płocku podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Więcej…
 
Spotkanie warsztatowe z wolontariuszami Z niemieckiego HOSPICJUM w Pasewalku PDF Drukuj Email

 

 

 

6 lipca 2013 r odwiedziła nas grupa niemieckich wolontariuszy z hospicjum w przygranicznym Pasewalku.

W kwietniu tego roku zawarliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy naszymi hospicjami.W sobotę 6 lipca pierwszy raz mogliśmy zaprezentować wzajemnie swoją historię oraz zakres naszej działalności i główne kierunki działań. Specyfika naszego domowego hospicjum opiera się na bezpośrednim kontakcie z podopiecznym i jego rodziną, wymaga to różnorodnych środków i zaangażowania wielu osób o różnym zakresie obowiązków a to właśnie budziło największe zainteresowanie niemieckich przyjaciół.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 5 z 5