Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Hospicjum dla dzieci i dorosłych
Koncert w Polskim Radiu Szczecin S.A. PDF Drukuj Email

 


Polskie Radio Szczecin S.A. zorganizowało koncert charytatywny w którym wystąpili wokaliści: Jona Ardyn i Michał Grobelny, muzycy „Szczecin Jazz” oraz dzieciaki z Muzycznej Szkoły Podstawowej przy ul. Bolesława Śmiałego w Szczecinie.


Jak powiedział Artur Kubaj, prezes Polskiego Radia Szczecin "To nasza inicjatywa, szczecińska, radiowa Chcemy zwrócić uwagę na słabszych, którym nie ma kto pomóc."


W czasie imprezy odbyła się zbiórka pieniędzy. Trafią one do podopiecznych Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych oraz naszego Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów.

Więcej…
 
Dzeń Wolontarisza. PDF Drukuj Email

 

Wszystkim wolontariuszom życzymy pomyślności , wytrwałości i satysfakcji w służbie bliźnim.


 
Z wizytą w Niemczech PDF Drukuj Email

Nasza przygraniczna współpraca z Niemcami  trwa już  10 lat. W tym roku obchodzimy więc okrągły Jubileusz  naszych kontaktów.W dniu 20 listopada 2016r. w niedzielę, na zaproszenie naszych niemieckich przyjaciół wyruszyliśmy do  Passewalku i Eggesin.  Pojechaliśmy 14 – sto osobową  grupą  dwoma hospicyjnymi  autami. Wśród wolontariuszy, którzy wybrali się do Niemiec,  była   Prezes,  Koordynator pracy wolontariuszy,  pielęgniarki,  lekarz, psychoonkolog  oraz  wolontariusze niemedyczni. Naszej grupie towarzyszyła również dziennikarka Radia Szczecin pani Anna Kolmer,  która pojechała w celu przygotowania reportażu z wizyty.  Dwie osoby spośród nas znają dobrze język niemiecki, pełniły więc rolę tłumaczy.  Celem spotkania była wymiana doświadczeń  w posłudze hospicyjnej  i  opiece nad chorymi oraz ich rodzinami  w Polsce i w Niemczech.

Więcej…
 
To jest składnik mojego życia-Reportaż o hospicjum w Policach PDF Drukuj Email

Poniżej link do wysłuchania reportażu i rozmowy.

>http://radioszczecin.pl/276,4434,to-jest-skladnik-mojego-zycia-reportaz-anny-kolm<

 
Spotkanie z osieroconymi 2016 PDF Drukuj Email

 

Dobiega końca dziesiąty rok naszej hospicyjnej posługi . Koleiny już raz w pierwszą niedzielę po dniu wszystkich świętych, o godz 9.30 w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Policach , odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych - podopiecznych naszego hospicjum domowego, którzy odeszli w mijającym roku oraz w intencji osób osieroconych. Towarzyszyliśmy rodzinom zmarłych podczas tej uroczystej Eucharystii. Po nabożeństwie zaprosiliśmy rodziny pozostające w żałobie, na spotkanie z członkami Stowarzyszenia, wolontariuszami, kapelanem oraz psychologiem. To jedno z wielu ważnych działań na rzecz osób pozostających w żałobie, jakie w swojej posłudze podejmują pracownicy i wolontariusze tworzący Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej w Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów. Spotkanie odbywało się przy herbacie i domowym cieście upieczonym przez wolontariuszy a hospicyjny psycholog Tamara Wacholc podczas rozmów udzielała wskazówek, jak radzić sobie w tym trudnym okresie żałoby i zachęcała do korzystania z dyżurów psychologa w siedzibie Stowarzyszenia.

Więcej…
 
10 lat w Policach PDF Drukuj Email

 

5 listopada 2016 roku o godzinie 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 10 lat posługi Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

 

Więcej…
 
Po koncercie. PDF Drukuj Email

Zespół Feel zagrał dla naszego hospicjum. Przygotowań było bardzo dużo. Stowarzyszenie nie organizowało jeszcze takiej imprezy.  Panowie ,Piotr Kołacki, Andrzej Rogowski  i Tomasz Kartanowicz, mający doświadczenie w organizacji koncertów charytatywnych, przeprowadzili nas przez okres przygotowań, a także poprowadzili licytacje i koncert wraz z Dorotą Szpetkowską , dziennikarką TVP.

Więcej…
 
KONCERT PDF Drukuj Email

Bawiąc, przyłącz się do budowy hospicjum stacjonarnego.

 

Więcej…
 
Licytacje PDF Drukuj Email

 

Koncert zespołu Feel już dzisiaj.

>>https://www.facebook.com/202552433110627/videos/1290795600952966/<<

Nowe dary na licytację.

Paraolimpijczyk , wioślarz Michał Gadowski, przekazał koszulkę z podpisem na licytację.

 

Więcej…
 
Z olimpijskiego Rio w Brazylii do Polic. PDF Drukuj Email

Troje olimpijczyków, wspierając naszą pracę hospicyjną i budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie, jeszcze w trakcie trwania Olimpiady 2016 w Rio de Janeiro, postanowiło przekazać koszulkę w polskich barwach narodowych naszych olimpijczyków dla hospicjum polickiego.

Na koszulce znalazły się podpisy-autografy polskich medalistów.

Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Poniżej link do zakupu biletów- cegiełek.

http://abilet.pl/impreza/budujemy-dom-budujemy-dobry-dom-koncert-charytatywny-3073

 
Zespół FEEL dla hospicjum PDF Drukuj Email

Koncert charytatywny - Budujemy dom. Budujemy dobry dom. Budujemy Hospicjum Stacjonarne  w Tanowie (zbieramy fundusze na budowę hospicjum stacjonarnego) odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. I Łukasiewicza w Policach

Więcej…
 
Budowa ruszyła PDF Drukuj Email

Ruszył drugi etap budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.


W ramach etapu zostaną wykonane prace:

1-wykopy zimne pod fundamenty piwnic z obu stron budynku

2-fundamenty  piwnic

3- podbicie fundamentów ścian odsłoniętych wykopem

4-ściany  piwnic

5-strop nad piwnicą

6 izolacja pozioma i pionowaWykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane INTERBUD sp. z o.o.


 

 
Festyn, festyn, festyn! PDF Drukuj Email

Tak, już 1o raz zaprosiliśmy mieszkańców Polic i Powiatu Polickiego na nasz festyn hospicyjny.18 czerwca zapowiadał się niełaskawie dla nas i festynu,przez kilka poprzednich dni "lało i grzmiało" nad Policami. Sobotni ranek 18 czerwca obudził nas bezchmurnym niebem i ciepłymi promieniami słońca. W takiej scenerii przystąpiliśmy do rozbijania namiotów i budowania sceny. Wolontariusze, członkowie Zarządu i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzebieży, którzy wsparli nasze działania wolontaryjnie.

Jak zawsze policzanie dopisali i bawiliśmy się wybornie.

Więcej…
 
Zapraszamy na festyn PDF Drukuj Email

Zapraszamy !!!

 
Pola Nadziei 2016 wiosna. PDF Drukuj Email

 

 

Akcję Pola Nadziei  w Policach rozpoczęły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 " Calineczka".

 

 
I Etap budowy - prezentacja. PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia.

>> Zapraszamy do  obejrzenia prezentacji  (pdf 85 Mb))<<

 
Biesiada 2016 PDF Drukuj Email

Lions Club Police już po raz 5 zorganizował Biesiadę wspierającą Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.Zabawie przygrywała góralska kapela zabawiając i wygrywając nie tylko góralskie kawałki.

W trakcie zabawy Prezes Stowarzyszenia poinformowała o rozpoczętych pracach budowlanych.

Lionsi na jej ręce i uczestniczących w zabawie wolontariuszy przekazali uroczyście czek na 25 tysięcy złotych.

Przeznaczenie pieniędzy jest „celowe”, Lionsi fundują okna do Hospicjum stacjonarnego.Na półkach uczestników Biesiady stanęła już piąta para pamiątkowych kufli i garść miłych wspomnień.

 
Biesiada PDF Drukuj Email

Zapraszamy na charytatywną biesiadę, która odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2016 w polickim Domu Nauczyciela.Całkowity dochód zostanie przekazany na Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.
Organizatorzy: Lions Club Police przy współpracy Gminy Police, Starostwa Polickiego oraz Nadleśnictwa Trzebież.
Wstęp- 125 zł od osoby.
Bliższe informacje pod numerem tel. 605 410 915
Zapraszamy!!!!!!

 
I etap budowy zakończony. PDF Drukuj Email

 

„Budujemy dom,budujemy dobry dom”.

Dary serca i dobroczynność wydały pierwsze owoce, urzeczywistniły plany budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

28 grudnia 2015 roku nastąpiło długo oczekiwane, przyjęcie przez inwestora, Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, pierwszego etapu budowy budynku hospicjum w Tanowie.W ramach pierwszego etapu wykonane zostały fundamenty części dobudowanej, podbicie ław fundamentowych istniejącego budynku na styku z projektowaną dobudową, wykonane ściany fundamentowe, ściany piwnic i szybu dźwigu w poziomie piwnic, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ław, ścian fundamentowych i piwnic, wykonanie stropów żelbetowych nad piwnicami, wymurowanie ścian parteru części garażowej, wykonanie stropu nad częścią garażową, wylanie biegu schodów żelbetowych.Wczesną wiosną planujemy ruszyć z kolejnym etapem wznoszenia budynku .

Wszystko to mogliśmy i zapewne będziemy nadal kontynuowali głównie dzięki darczyńcom przekazującym nam 1% swojego podatku.

Podaruj 1% swojego podatku Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. KRS 0000161200.

Wkrótce aktualny program do rozliczania pit na naszej stronie.>> Zapraszamy do  obejrzenia prezentacji  (pdf 86 Mb) <<

 

 
Wigilia 2015 PDF Drukuj Email

 

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludzom wszem ”,  kto nie zna tej kolędy. Jest taki jedyny dzień w roku, kiedy radość, uśmiech, przepełnia nasze serce. Choinka, opłatek, bliscy wokół stołu. Nasza polska Wigilia, która łączy rozłączonych, wspomaga najbliższych.Tak było i w tym roku. W ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem, 19 grudnia, tuż po ukazaniu się pierwszej gwiazdki na niebie, w pokoju przy Grunwaldzkiej 13 w Policach, przy pięknie ustrojonej choince, za stołem pełnym tradycyjnych wigilijnych potraw, sporządzonych przez panie uczestniczki, zasiedli członkowie stowarzyszenia, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze Stowarzyszenia. Tradycyjnie spotkanie wigilijne otworzył modlitwą ksiądz Jacek, czytając fragment ewangelii według świętego Łukasza o narodzeniu Pańskim.

Zdrowia, sukcesów w pracy, spełnienia wszelkich marzeń, radości w życiu, byśmy zawsze darzyli się życzliwością i zaufaniem, dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, życzyła wszystkim Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Łamanie się opłatkiem, składane w tym dniu życzenia zawsze płyną z głębi serca. Przeważało jednak w myślach zebranych jedno najważniejsze życzenie, które trudno wypowiedzieć, niech stanie w Tanowie budynek hospicjum stacjonarnego, może już w przyszłym roku.

Spotkanie mogło trwać do późnych godzin, gdyby nie obowiązki, pielęgniarki i lekarka musiały wrócić do pracy na dyżury. Rozstaliśmy się wierząc, że każde życzenie się ziści.

A podaj nam rękę szczodrą         

A już zatem miej noc dobrą:

Daszli wiele, uniesiemy;

Daszli mało, nie wzgardzimy.

Tak jak w starej kolędzie. 

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 2 z 5