Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Hospicjum dla dzieci i dorosłych
Hospicjum w audycji "Pożyteczni" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do wysłuchania audycji Małgorzaty Furgi  ''Pożyteczni" ,w której członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Apostołów opowiadają o swojej pracy w domach podopiecznych i planach budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

W audycji można również usłyszeć o wsparciu naszych działań przez Lions Club Police.

Poniżej link do audycji. Po wejściu na link , proszę wejść w zakładkę Podcasty i wyszukać audycję z 1.02.2014r.

>http://radioszczecin.pl/210,1139,1022015-lions-club-police-stowarzyszenie-hospicj<

 
Kolędowanie dla Hospicjum PDF Drukuj Email

 

 

W święto Trzech Króli 2015 roku, chór szkolny gimnazjum w Policach dał niezwykły koncert. Z chóru kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach o godzinie 12.00 zabrzmiały kolędy polskie w wykonaniu chóru żeńskiego Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem pani Renaty Zarzyckiej. Jak przystało na świątynię, śpiew kolęd wypełniał liturgię mszy św. W wypełnionym po brzegi gotyckim wnętrzu, niosły się pięknie i wzruszająco uszlachetniając modlitwę wiernych.

Niecodziennym dodatkiem była, tuż po rozśpiewanej mszy zbiórka do puszek dziewcząt, chórzystek, przeznaczona w całości na cele Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Po pięknym koncercie w kruchcie kościoła wierni chętnie składali datki do puszek  a dziewczęta, tuż po wyjściu wiernych same przeliczyły pieniądze z puszek. Zebrały 625,50 zł .


 

 
Wieczór wigilijny w Hospicjum PDF Drukuj Email

 

„Cicha noc, święta noc” słowa tej kolędy rozbrzmiewają rokrocznie w grudniową noc i jak co roku, członkowie stowarzyszenia, wolontariusze, współpracownicy wraz z duszpasterzem zbierają się by w serdecznej, pełnej miłości i nadziei atmosferze spędzić ze sobą ten wyjątkowy czas. Duszpasterz, ksiądz Jacek zaczął tradycyjnie od modlitwy, życzenia dla wszystkich współpracowników złożyła pani Prezes Aleksandra i jak co roku wszyscy przełamali się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia i to najzwyklejsze spotkanie zamieniło się w niezwykły wieczór wigilijny stowarzyszenia.

Na stole stoją, jak zawsze, przyrządzone przez każdą z pań potrawy, sałatki, śledzie, ciasta a mały pokój stowarzyszenia z rozświetloną choinką staje się wyjątkowy, niecodzienny i świąteczny. Nikt nie spogląda na zegarek, nie śpieszy się, opowiada żarty, zwierza się i rozmawia, wszyscy ze wszystkimi i każdy z osobna. Tak jest co roku i oby było zawsze.

Wigilia 19 grudnia 2014 roku.

 

Więcej…
 
Religia na fali PDF Drukuj Email

 

 

Zapraszamy do wysłuchania Audycji Katolickiej, której głównym tematem jest wolontariat hospicyjny.  Gośćmi są m.in. szczecińscy klerycy, ale telefonicznie także założyciel szczecińskiego hospicjum św. Jana Ewangelisty, obecnie posługujący w Radomiu pallotyn ks. Marek Kujawski  oraz prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Link do audycji poniżej.

>http://radioszczecin.pl/129,13004,7-12-2014-religia-na-fali<

 

  
Takie jest moje marzenie PDF Drukuj Email

 

 

Miło nam iż możemy  poinformować, że reportaż Małgorzaty Furgi zatytułowany "Takie jest moje marzenie" o pracy naszego hospicjum, zajął drugie miejsce w kategorii Radio, w konkursie Tak! Pomagam organizowanym przez firmę Provident.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu, link poniżej.

http://radioszczecin.pl/276,502,takie-jest-moje-marzenie

 
Wypominki 2014 PDF Drukuj Email

„Śmierć jest nadzieją przebudzenia się do jasności nowego poranka”

–cytatem z wiersza księdza Jana Twardowskiego rozpoczęła swoje wystąpienie psycholog Tamara Wacholc. Okazją było coroczne spotkanie rodzin osieroconych, których najbliżsi byli do ostatnich swoich dni pod opieką Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

Data nie była przypadkowa,,9 listopada 2014, niedziela po uroczystościach Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym.

Już od kilku lat spotkanie wszystkich rodzin pogrążonych w żałobie, z lekarzami ,pielęgniarkami, członkami i wolontariuszami Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach zaczyna się Mszą św.o godzinie 9.30 w kościele parafialnym pod wezwaniem Kazimierza Królewicza w Policach.


Mszę celebrował duszpasterz hospicyjny ks. Jacek Czekański. Podczas mszy tradycyjnie wypominane są imiona i nazwiska osób, które odeszły do lepszego świata. W tym roku 52 osoby.

Więcej…
 
Pola Nadzieji 2014 Jesień PDF Drukuj Email

Trzeci rok z rzędu Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Partnerami są uczniowie powiatu polickiego, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych.

Cieszy to, że szkoły same zgłaszają akces do uczestnictwa w akcji i wspólnego partnerstwa w przedsięwzięciu.

W tym roku dołączyły: Gimnazjum nr.1 w Policach , Szkoła Podstawowa w Będargowie i Zespół Szkół w Trzebieży. Ponadto młodzież z Tatyni organizująca się przy świetlicy środowiskowej zagospodarowała rabaty i zasadziła cebulki żonkili.

 


Powtórnie sadziliśmy cebulki z młodzieżą z Gimnazjum nr 2 w Policach i z gimnazjum w Przecławiu.


Do partnerstwa w akcji Polach Nadziei dołączyli również nauczyciele i uczniowie ZSP im. Zbigniewa Herberta z dalekiego Trzebiatowa . Przy okazji sadzenia rabat żonkilowych, zostały przeprowadzone prelekcje połączone pokazem multimedialnym na temat wolontariatu w hospicjum.


W tym roku zasadziliśmy rekordową ilość cebulek żonkili, aż 3 500 szt.

Więcej…
 
Wspomnienia z Konferencji. PDF Drukuj Email

 


W dniach 26.09-28.09 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się w Radomiu VII Ogólnopolska Konferencja Wolontariatu Hospicyjnego.

Tegoroczna konferencja odbywała się pod hasłem: „ Wiara a jakość posługi”.

Do Radomia przybyło wielu przedstawicieli ruchu hospicyjnego i wolontariuszy z całej Polski.Wśród uczestników była też grupa z Polic, czyli 5 osób – przedstawicieli Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. Jechaliśmy tam chętnie, gdyż Gospodarz Konferencji, oraz założyciel i dyrektor radomskiego hospicjum Ksiądz Marek Kujawski zakładał przed 10-ciu laty hospicjum w Szczecinie i był inicjatorem hospicjum polickiego . Przez te wszystkie lata jesteśmy w przyjaźni i wspieramy się wzajemnie.

Do pokonania mieliśmy długa drogę, więc na miejsce dotarliśmy ok. 20. Na szczęście udało nam się uczestniczyć we mszy świętej inaugurującej konferencję.

Słowa wypowiedziane przez ordynariusza radomskiego ks. bp dr H. Tomasika na długo zostaną mi w pamięci, a zwłaszcza pytanie:

„Kim jest dla ciebie Chrystus?”

I najpiękniejsza odpowiedź, która oddaje całą Jego Miłość:

„Chrystus dla mnie Jest ”

Z tym przesłaniem o wiele łatwiej żyć, o wiele łatwiej zmagać się z bólem tego świata, o wiele łatwiej iść z pomocną dłonią do cierpiącego człowieka…..

Więcej…
 
Wizyta w Pasewalku PDF Drukuj Email

 

13 września na zaproszenie Hospizdienst Uecker Randow Pasewalk grupa wolontariuszy i członków stowarzyszenia odwiedziła w Pasewalku Asklepios Klinik.

  

Spotkanie uświetniła prezentacja nowego oddziału opieki paliatywnej.

Zwiedzenie oddziału i zaznajomienie nas z zasadami pracy z chorymi w stanie paliatywny było przyczynkiem do merytorycznych rozmów i wymiany doświadczeń w pracy z chorymi.Gospodarze zaprosili nas do wspólnego projektu utworzenia zasad opieki nad chorymi i konferencji podsumowującej te działania.

Powodem takiej współpracy ma być coraz większa liczba Polaków po drugiej stronie granicy,jak również Niemców wybierających zamieszkanie w Polsce. Spotkanie zakończył koncert charytatywny tenora Bjorn Casa Pietra w kościele mariackim. Część dochodu z koncertu zasili konto hospicjum pasewalskiego.Następne tak miłe i pouczające spotkanie już wkrótce w Policach.

 


  

 
Pożegnanie lata. PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Magiczna siła ognia zgromadziła 10 września o godzinie 16 z paroma minutami, niemal wszystkich członków Stowarzyszenia i wolontariuszy Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Ogień buchnął jasnym płomieniem punktualnie o g.16,a niewidzialne wici sprowadziły ogniskowiczów, choć w niedoczasie i nadczasie, a że było to spotkanie pożegnalne lata, wraz z hospicjantami ściągnęła brać domowa.Rodzinom podobnie jak hospicjantom należy się trochę wytchnienia. Niejednokrotnie muszą się dzielić swój czas rodzinny z podopiecznymi hospicjum.

Więcej…
 
My na Pikniku Organizacji Pozarządowych- Jesteśmy, Działamy.. PDF Drukuj Email

 

6 września 2014r.

Już ósmy raz nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w spotkaniu organizacji pozarządowych z Gminy Police.

Atmosfera spotkania i rozmowy z innymi organizacjami na temat prowadzonych działalności miały dla nas wyjątkowe znaczenie.

 

 

Spotkanie zwieńczyło uroczyste podpisanie LISTU Intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji budowy stacjonarnego hospicjum na

terenie powiatu polickiego.  Podpisy złożyli Pan Burmistrz Władysław Diakun i Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w

Policach Aleksandra Mazur. To ważne wydarzenie, nie tylko dla naszego stowarzyszenia, przybliżające nas do rozpoczęcia tak potrzebnej

wszystkim inwestycji.

 

 

 

 

 
Festyn Hospicyjny 2014 PDF Drukuj Email

 

Festyn,festyn,festyn.
W sobotę 21 czerwca 2014 roku, punktualnie o godzinie 12.15 na scenę przy Domu Handlowym Kinga w Policach weszły dwie wolontariuszki  Hospicjum Królowej Apostołów,Luiza i Sylwia. Jak w poprzednim roku powitały publiczność i otworzyły kolejny już festyn dobroczynny.
Pogoda w tym roku nie rozpieszczała widzów, artystów, wolontariuszy  hospicjum.
Tradycyjna grochówka z kotła strażackiego przygotowana przez motocyklistów z Clubu Cruiser drażniła  apetyt uczestników festynu, zmuszała do porównań z grochówką sprzed roku i dwóch.
Według smakoszy był lepszy groch.

Więcej…
 
Zapraszamy na festyn hospicyjny PDF Drukuj Email

 
Fundacja Babci Aliny w Policach PDF Drukuj Email

 

„Przez Polskę dla polskich hospicjów”,

uczestnicy rowerowego rajdu odwiedzili Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

 

Organizatorem rajdu jest polsko-anielska Fundacja Babci Aliny.

To już piąty rajd dla polskich hospicjów. Przez dziewięć dni, pokonując 1000 km ze Szczecina przez  piękne zakątki Polski , odwiedzą 9 hospicjów z metą w Krakowie, w każdym pozostawią sprzęt ufundowany przez Fundację. Uczestnikami rajdu są osoby narodowości polskiej i angielskiej. Patronami honorowymi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

Więcej…
 
V Rajd Rowerowy PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału

14 czerwiec 2014, godz.11.15-Police ul.Grunwaldzka.
ZAPRASZAMY!!!!!!!

Przez Polskę dla Polskich hospicjów.
W najbliższą sobotę,14 czerwca 2014 o godz.11.15 w Policach członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów wraz z wolontariuszami,uczniami szkół polickich przywitają specjalnych gości w siedzibie przy ul.Grunwaldzkiej 13. Będą to uczestnicy rajdu rowerowego, którzy w ramach współpracy z Fundacją Babci Aliny pokonają trasę 1000 km ze Szczecina do Krakowa.Cel przedsięwzięcia bardzo słuszny, za zebrane środki Fundacja zakupi sprzęt medyczny dla Hospicjów.Nasze hospicjum jest jednym z 9 na tej trasie.Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnym wydarzeniu.

 

 
Toruń 9-10 maja 2014r. PDF Drukuj Email

 

XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2014 oraz XII Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu na zaproszenie organizatorów.

Tematyka konferencji dotyczyła aspektów duchowych opieki hospicyjnej, postępów wiedzy medycznej w leczeniu nowotworów u dzieci, diagnostyce i rehabilitacji pacjentów hospicyjnych, opiece nad pacjentem umierającym.


Idea naczelna to spotkanie środowisk opiekujących się chorymi onkologicznie w stadium uleczalnym i terminalnym. Uczestnicy lekarze onkolodzy, psychologowie, pielęgniarki, rehabilitanci, duszpasterze ,osoby działające w ruchu hospicyjnym i w placówkach opieki paliatywnej.

 

Więcej…
 
Gietrzwałd 2014 PDF Drukuj Email

Ave Regina Caelorum. Ave Domina Angelorum.
Spotkania u Matki 1-3 maja 2014 roku.
Pierwsze dni maja to dni, na które czekamy, rezerwujemy czas, załatwiamy dni wolne  w pracy. Co nas przyciąga by jechać z podszczecińskich Polic, ponad 600 kilometrów na rekolekcje hospicjantów „U  Matki” w Gietrzwałcie.
Po ominięciu  warmińskiej Ostródy z daleka widoczna jest wśród jasnozielonych wiosennych morenowych wzgórz   wieża kościelna sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej i rokrocznie to samo odczucie  oczekiwania, na kilka dni skupienia, refleksji, nauki, spotkania starych znajomych, poznania nowych.  Na kilka dni spokoju, który może dać tylko spotkanie w tym Sanktuarium  z  bardzo bliskimi sobie ludźmi.
Obok codziennej eucharystii, czuwania nocnego,drogi krzyżowej po stacjach wśród łąki gietrzwałdzkiej, modlitwie w miejscu objawień Matki Boskiej z 1873 roku, nauki rekolekcyjne.

 

Więcej…
 
Pola Nadziei 2014 PDF Drukuj Email

 

Już drugi rok Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Do wolontariuszy hospicyjnych z ubiegłego roku młodzieży z Gimnazjum nr 2 i 3 w Policach, dołączyły cztery nowe grupy młodzieżowe.

Więcej…
 
Wolontariusze Hospicjum w audycji "Pożyteczni" PDF Drukuj Email

20.04.2014r w Niedzielę Wielkanocną wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów w Policach byli gośćmi red. Małgorzaty Furgi i Radia Szczecin.

Zapraszamy do posłuchania audycji.

Poniżej link:

kliknij tutaj...

 
"Takie jest moje marzenie" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o pracy naszych wolontariuszy i dyskusji zaproszonych gości w Radiu Szczecin.
Poniżej link:

http://radioszczecin.pl/276,502,takie-jest-moje-marzenie

 
Lions Club Police dla Hospicjum. PDF Drukuj Email

 

 

1 marca ,w ostatnią sobotę karnawału w polickim Hotelu Dobosz odbyła się Biesiada Piwna, pod hasłem "Okno na świat", zorganizowana przez Policki Lions Club.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 4 z 5