Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Pola Nadziei
POLA NADZIEI 2016

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, jak co roku , wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei .

W jesiennej akcji 2016 roku przystąpiły:

- Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie

- Gimnazjum w Przecławiu

- Gimnazjum nr. 1 , nr.2, nr. 3 w Policach

- Zespół Szkół w Trzebieży

- Szkoła Podstawowa w Będargowie

- Szkoła Podstawowa nr. 1 ,nr. 3, nr. 8 w Policach

- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

- Przedszkola : nr.6 „Leśne” , nr.9 „Calineczka”, nr. 11, „ Tęczowa Kraina”

- Przedszkole Publiczne w Trzebiatowie.

W ramach tegorocznej akcji zasadzono przeszło 4 tys. cebulek żonkili,

przeprowadzono prelekcje w placówkach oświatowych przybliżając charakter idei wolontaryjnej i hospicyjnej.

Podczas jesiennej akcji Pola Nadziei wzięło udział ok. 200 wolontariuszy.


 

 
Finał akcji Pola Nadziei 2013- 2014

PDF Drukuj Email

 

Już drugi rok Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Do wolontariuszy hospicyjnych z ubiegłego roku młodzieży z Gimnazjum nr 2 i 3 w Policach, dołączyły cztery nowe grupy młodzieżowe.

Młodzi wolontariusze,uczniowie Gimnazjum w Przecławiu, uczniowie z Zespołu Szkół w Nowym Warpnie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej i młodzież Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Trzebieży.

Jesienią poprzedniego roku młodzi wolontariusze przygotowali projekty rabat żonkili i zasadzili cebulki kwiatów. W kwietniu tego roku można było obejrzeć efekt ich pracy. Kwiaty wyrosłe z zasadzonych cebulek wraz z ulotkami o działalności naszego polickiego hospicjum były wręczane kupującym w Galerii handlowej Kaskada w Szczecinie. W zamian, w ciągu trzech dni, młodzież zgromadziła do puszek datki, 2862,50 zł i 20 euro.

Pieniądze zasiliły konto budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

 


Dziękujemy młodym wolontariuszom .

 

 
"Pola Nadziei " edycja 2013-2014

 

 

Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014

W tym roku dołączyły do nas kolejne szkoły z terenu powiatu polickiego. Młodzież zorganizowała konkurs na najciekawszy projekt pola żonkilowego.

Uczniowie z Gimnazjum w Przecławiu stworzyli pole w kształcie żonkila, młodzież z Gimnazjum i dzieci z Przedszkola „ Złota Rybka” w Nowym Warpnie w kształcie serca z napisem „ Pomoc”, uczestnicy Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzebieży w formie napisu „ Nadzieja”. Teren Szkoły Podstawowej w Dobrej jest odwiedzany przez dziki i dlatego dzieci sadziły cebulki żonkili do koszyczków .

Prace zakończyliśmy wspólną zabawą przy ognisku.

Czekamy na efekty do wiosny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pola nadziei

 

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja.
Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.
Program "Pola Nadziei" zapoczątkowany został przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, jako cykl imprez charytatywnych na rzecz chorych na raka. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.
Z okazji 50. rocznicy powołania do życia organizacji Marie Curie Cancer Care postanowiono rozszerzyć zasięg jej działania. Do współpracy zaproszono Kraków, ówczesne miasto partnerskie Edynburga, z działającym w nim Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum. Przedstawiciele instytucji małopolskiej otrzymali wsparcie merytoryczne i organizacyjne od partnerów z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, na dobry początek, przekazano do Krakowa 350 tys. cebulek żonkili. W 1998 roku po raz pierwszy w Polsce w krakowskich parkach zakwitły "Pola Nadziei".
W roku 2003 „Pola Nadziei” stały się programem ogólnopolskim. Na początku do akcji przyłączyło się siedem hospicjów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie rosła. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy.
Kampania „ Pola Nadziei” ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy i przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy.


 

 

 
Relacje z akcji " Pola Nadziei" 2012-2013

Relacja z akcji "Pola Nadziei"  jesień 2012 r

Relacja z akcji "Pola Nadziei" wiosna 2013r

 
Pola nadziei- wiosna 2013

 

 

 

 
Pola Nadziei 2012r

 

 

Pola Nadziei.

Pole orne, pole doświadczalne, pole leżące odłogiem, obsiewać,orać pole, z pola wyrasta łan zbóż.
Wiele skojarzeń, ale z tego pola wyrosną wiosną kwiaty, żonkile, kwiaty wiosny, zwiastujące nadzieję.


Więcej…