Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Archiwum
Bal PDF Drukuj Email

 

21 stycznia 2012 r. w hotelu Dobosz odbyła się impreza charytatywna z której dochód 10 ty_ zł , zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów a dokładnie na budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia był po raz kolejny Lions Club Police. Jedną z atrakcji wieczoru była licytacja kasku Adama Małysza. Szczęśliwy nabywca, pan Piotr wylicytował go za kwotę 5 tys. zł.

 


 

 

 
Gimnazjum nr 3 w Policach dla Hospicjum PDF Drukuj Email

 

Gimnazjum nr 3 w Policach, Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach oraz Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach współpracują ze sobą od ponad roku. Dostrzeganie przez zainteresowane strony korzyści z organizacji wspólnych przedsięwzięć doprowadziły do podpisania w lutym 2012 roku Porozumienia o wzajemnej współpracy.

Stało się ono powodem utworzenia w Gimnazjum nr 3 w Policach w roku szkolnym 2012 / 2013 klasy wolontariuszy.

Naszym pierwszym, wspólnym tegorocznym przedsięwzięciem jest Marsz „Maszerowanie na budowanie. Budujemy Stacjonarne Hospicjum w Tanowie”.

Marsz odbędzie się w czwartek, 20 września na terenie Polic. Wyruszamy o godzinie 14.00 spod budynku Gimnazjum nr 3 w Policach przy ulicy Traugutta 4. W Marszu na 6 kilometrowej trasie wiodącej ulicami Polic, przewidujemy udział ok. tysiąca osób. Jeden kilometr przebyty przez jednego uczestnika to równowartość 2 złotych. Naszym celem jest zebranie możliwie największej kwoty, która zostanie przeznaczona na wsparcie budowy Hospicjum w Tanowie. Nasza inicjatywa jest możliwa do realizacji tylko dzięki Państwa hojności. Zachęcamy zatem do udziału w Marszu wszystkich darczyńców. Jeden kilometr to 2 złote, które przeznaczycie Państwo na szczytny i potrzebny cel. Wpłaty można też dokonać bezpośrednio na nr konta Hospicjum z dopiskiem Marsz:

Bank BGŻ S.A. oddział w Policach 80 20 30 0045 1110 0000 0243 5790

Do zobaczenia 20 września. Już teraz dziękujemy za wsparcie, okazane dobro i pomoc.

W imieniu współorganizatorów Artur Zagórski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Policach.

 

 
Marsz dla hospicjum PDF Drukuj Email

 
Spotkanie z osieroconymi rodzinami PDF Drukuj Email

W niedzielę 6 listopada 2011 r. w kościele pw. św. Kazimierza o godzinie 10.45 odbyła się msza św. w intencji pracowników, wolontariuszy i dobroczyńców naszego hospicjum. Przede wszystkim modliliśmy się za osoby, które odeszły , ich rodziny i bliskich.

Więcej…
 
Jubileusz - Pięć lat hospicjum PDF Drukuj EmailW sobotę 5 listopada 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach wraz z zaproszonymi gośćmi obchodziliśmy PIĘĆ LAT naszej działalności.
Jak szybko mija czas. Pamiętamy wszyscy jak zaczynaliśmy naszą działalność, niewiele osób o nas wiedziało.Naszą postawą i zaangażowaniem staraliśmy się zdobyć zaufanie.

 

Więcej…
 
Gminne Dożynki w Dobrej PDF Drukuj Email

15 sierpnia 2011 r. wzięliśmy udział w uroczystościach Gminnych Dożynek w Dobrej. Przygotowano wiele atrakcji: występy zespołów, wystawy, konkursy kiermasze a także prezentacje stoisk sołectw z Gminy Dobra oraz różnych organizacji pozarządowych.
Nasze Stowarzyszenie również wystawiło swoje stoisko, na którym zaprezentowaliśmy plan budowy Hospicjum stacjonarnego w Tanowie. Mieszkańcy Gminy uczestniczący w Dożynkach mogli zapoznać się z naszymi działaniami  na rzecz osób chorych na choroby nowotworowe a także uzyskać rzetelną informację gdzie szukać pomocy gdy ktoś z  bliskich lub znajomych potrzebuje naszego wsparcia pomocy hospicyjnej i paliatywnej.

 
Festyn w Policach PDF Drukuj Email

W dniu 11 czerwca 2011 odbył się doroczny festyn, który miał na celu zaprezentowanie naszej działalności mieszkańcom Polic i zebranie pieniądzy na działalność hospicjum.

W tym roku, dzięki uprzejmości SM Odra impreza odbyła się na placu naprzeciw "Kingi" , dzięki temu dopisała nam frekwencja. Wszyscy, taką mamy nadzieję, bawili się dobrze. Były atrakcje dla dzieci ,występy grupy klaunów, konkursy plastyczne, malowanie twarzy. Zaprezentowały się lokalne zespoły z Powiatu Polickiego, a gwiazdą programu był zespół Fortepian. Ale i tak najchętniej wszyscy brali udział w loterii, bo u nas wszystkie losy wygrywają. Kto miał ochotę na większe emocje mógł przejechać się na super motorze, bo jak co roku przyjechali uatrakcyjnić naszą imprezę motocykliści z Clubu Cruiser. Na zgłodniałych czekała pyszna grochówka.

Czekamy na Was w przyszłym roku w czerwcu,mamy nadzieję że pogoda dopisze ,będziemy się bawić dobrze .
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 6 z 7