Ognisko PDF Drukuj Email

W czwartek 27 września 2012 roku po południu,na terenie przeznaczonym pod budowę przyszłego hospicjum stacjonarnego w Tanowie, spotkali się uczestnicy, a przede wszystkim organizatorzy akcji sprzed tygodnia ”Maszerujemy na budowanie. Budujemy hospicjum stacjonarne w Tanowie”

Miejsce było nieprzypadkowe, nieprzypadkowi byli też uczestnicy. Młodzież działająca w wolontariacie przy Gimnazjum nr.3 w Policach i działacze Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Cel był jeden,podziękować młodzieży za pracę,zapał i zebrane pieniądze.

W rozmowach i przy zabawie, płonącym ognisku,kiełbaskach i herbacie, przybliżone zostały idee działań hospicyjnych i sens wolontariatu hospicyjnego,akcyjnego i medycznego.
Rozmowy z młodymi ludźmi dotyczyły dalszej współpracy ze środowiskiem Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów, zacieśnienia więzów, szukania nowych pomysłów na współpracę i nowe działania.

S.W.