Spotkanie z osieroconymi 2016 PDF Drukuj Email

Dobiega końca dziesiąty rok naszej hospicyjnej posługi . Koleiny już raz w pierwszą niedzielę po dniu wszystkich świętych, o godz 9.30 w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Policach , odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych - podopiecznych naszego hospicjum domowego, którzy odeszli w mijającym roku oraz w intencji osób osieroconych. Towarzyszyliśmy rodzinom zmarłych podczas tej uroczystej Eucharystii. Po nabożeństwie zaprosiliśmy rodziny pozostające w żałobie, na spotkanie z członkami Stowarzyszenia, wolontariuszami, kapelanem oraz psychologiem. To jedno z wielu ważnych działań na rzecz osób pozostających w żałobie, jakie w swojej posłudze podejmują pracownicy i wolontariusze tworzący Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej w Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów. Spotkanie odbywało się przy herbacie i domowym cieście upieczonym przez wolontariuszy a hospicyjny psycholog Tamara Wacholc podczas rozmów udzielała wskazówek, jak radzić sobie w tym trudnym okresie żałoby i zachęcała do korzystania z dyżurów psychologa w siedzibie Stowarzyszenia.