Kolędowanie dla Hospicjum PDF Drukuj Email

W święto Trzech Króli 2015 roku, chór szkolny gimnazjum w Policach dał niezwykły koncert. Z chóru kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Policach o godzinie 12.00 zabrzmiały kolędy polskie w wykonaniu chóru żeńskiego Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem pani Renaty Zarzyckiej. Jak przystało na świątynię, śpiew kolęd wypełniał liturgię mszy św. W wypełnionym po brzegi gotyckim wnętrzu, niosły się pięknie i wzruszająco uszlachetniając modlitwę wiernych.

Niecodziennym dodatkiem była, tuż po rozśpiewanej mszy zbiórka do puszek dziewcząt, chórzystek, przeznaczona w całości na cele Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Po pięknym koncercie w kruchcie kościoła wierni chętnie składali datki do puszek  a dziewczęta, tuż po wyjściu wiernych same przeliczyły pieniądze z puszek. Zebrały 625,50 zł .