Festyn Hospicyjny 2014 PDF Drukuj Email

Festyn,festyn,festyn.
W sobotę 21 czerwca 2014 roku, punktualnie o godzinie 12.15 na scenę przy Domu Handlowym Kinga w Policach weszły dwie wolontariuszki  Hospicjum Królowej Apostołów,Luiza i Sylwia. Jak w poprzednim roku powitały publiczność i otworzyły kolejny już festyn dobroczynny.
Pogoda w tym roku nie rozpieszczała widzów, artystów, wolontariuszy  hospicjum.
Tradycyjna grochówka z kotła strażackiego przygotowana przez motocyklistów z Clubu Cruiser drażniła  apetyt uczestników festynu, zmuszała do porównań z grochówką sprzed roku i dwóch.
Według smakoszy był lepszy groch.

Na scenie pojawiały się zespoły od przedszkolaków  weteranów sceny, przedstawicieli sportów walki Aikido,tancerzy i rapera Marcusa.
Jak zwykle rozczuliły i zachwyciły występy dzieci z przedszkola nr 11 w Policach oraz dzieci ze świetlicy osiedlowej.
Dzięki wsparciu Gminy Police ,Teatr „Malinowe marzenie” ze spektaklem „Na zdrówko wyginam śmiało ciało”zabawiał i uczył,dzieci i dorosłych co należy jeść by zdrowo się odżywiać. Wszyscy zdali egzamin we  wspólnej zabawie. Aplauz wzbudził występ Marcusa,rapera z częścią występu poświęconą hospicjum i wolontariuszom. Rozruszał wszystkich pokaz ZUMBY i Tai-chi.

Wiele atrakcji było dla dzieci, oprócz dmuchanych zamków, jazdy na motorach i łazikiem wojskowym, można było pograć w warcaby na trawie, wykonać prezent dla rodziców w postaci prac plastycznych. Spragnieni literatury ,słuchali bajek czytanych w namiocie przez " Dziadka Sylwka". Dzieci chętnie poddawały się malowaniu twarzy, przemieniając się w różne zwierzęta i postacie z bajek.

Pogoda „w kratkę” to deszcz, to wiatr, to słońce nie była w stanie przestraszyć policzan, mierzących ciśnienie, smakujących ciasta wypieczone nocą przez pracowite wolontariuszki.
Dzięki wsparciu wielu sponsorów , Lion Club Police i Rotary Club ze Szczecina odbyła się loteria , każdy los wygrywa.   Wśród uczestników loterii, dodatkowo rozlosowano dwa tablety.

Na zakończenie,już w blaskach słońca wystąpił z pięknym występem zespół Arfik ze Szczecina.

W czasie festynu zebraliśmy 3084,20 zł z loterii i zbiórki do puszek. Kwota ta zasili budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

Spotkamy się za rok.