Fundacja Babci Aliny w Policach PDF Drukuj Email

„Przez Polskę dla polskich hospicjów”,

uczestnicy rowerowego rajdu odwiedzili Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

Organizatorem rajdu jest polsko-anielska Fundacja Babci Aliny.

To już piąty rajd dla polskich hospicjów. Przez dziewięć dni, pokonując 1000 km ze Szczecina przez  piękne zakątki Polski , odwiedzą 9 hospicjów z metą w Krakowie, w każdym pozostawią sprzęt ufundowany przez Fundację. Uczestnikami rajdu są osoby narodowości polskiej i angielskiej. Patronami honorowymi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

Honorowym patronem jest marszałek województwa zachodniopomorskiego, patronatem Prezydent miasta Stołecznego Kraków.

14.06.2014r. na ulicy Grunwaldzkiej korowód kolarzy powitali członkowie stowarzyszenia i niemal wszyscy wolontariusze, hospicyjni, akcyjni, uczniowie polickich szkół. Peleton powitały kolorowe baloniki, głośny doping, okrzyki i głosy trąbek. W siedzibie stowarzyszenia czekały na zmęczonych uczestników rajdu kanapki i ciasta przygotowane jak zwykle przez wolontariuszki. Kawa, herbata i zimne napoje zaspokajały pragnienie zmęczonych rowerzystów. Po zaspokojeniu głodu i pragnienie , wszyscy obejrzeli film i zdjęcia z działalności hospicjum domowego .

Goście przywieźli dla naszych podopiecznych hospicjum koncentrator tlenu,

3 materace przeciwodleżynowe z pompami oraz ssak.

Służby medyczne wykazały się czujnością, kiedy szef rajdu przypadkowo uderzył głową w metalową reklamę. Zawieziony do szpitala i opatrzony w dwa szwy z opatrunkiem, zadowolony chwalił polską służbę zdrowia.

Zdarzenie nie przeszkodziło w odwiedzeniu Tanowa i prezentacji projektu architektonicznego oraz terenu budowy przyszłego hospicjum stacjonarnego.

Tutaj pożegnaliśmy naszych przyjaciół, którzy ruszyli przez Niemcy do Ognicy na postój i nocleg przed następnym etapem rajdu.

Życzymy wytrwałości, bezpiecznej drogi i zapraszamy za rok .

Poniżej link do relacji filmowej z wizyty Fundacji Babci Aliny w Policach.

>>https://www.youtube.com/watch?v=ddp2MAL7fio&feature=youtu.be<<