Toruń 9-10 maja 2014r. PDF Drukuj Email

XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2014 oraz XII Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu na zaproszenie organizatorów.

Tematyka konferencji dotyczyła aspektów duchowych opieki hospicyjnej, postępów wiedzy medycznej w leczeniu nowotworów u dzieci, diagnostyce i rehabilitacji pacjentów hospicyjnych, opiece nad pacjentem umierającym.

Idea naczelna to spotkanie środowisk opiekujących się chorymi onkologicznie w stadium uleczalnym i terminalnym. Uczestnicy lekarze onkolodzy, psychologowie, pielęgniarki, rehabilitanci, duszpasterze ,osoby działające w ruchu hospicyjnym i w placówkach opieki paliatywnej.

Wykładowcy to prof. dr hab.n. med. Danuta Perek, prof. dr hab.n. med. Jacek Łuczak ,ks.dr Piotr Krakowiak ,prof. dr hab. Józef Binnebesel ,ks. prałat Andrzej Rygielski, dr n. med. Aleksandra Ciałkowska- Rysz i inni.

prof. dr hab.n. med. Jacek Łuczak

Konferencji towarzyszyła wystawa sprzętu rehabilitacyjnego, ortopedycznego i ratowniczego.

Wróciliśmy do naszych podopiecznych z pogłębioną wiedzą na temat opieki nad chorymi i umierającymi.