Stowarzyszenie uczesticzyło w konsultacjach PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Hospicjum królowej Apostołów uczestniczyło w konsultacjach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

W trakcie spotkania organizacjom pozarządowym przedstawione zostały główne założenia projektu .

W dyskusji, która zwieńczyła spotkanie, przedstawiciele organizacji pozarządowych (również my) zadawali pytania dotyczące między innymi możliwości finansowania określonych typów projektów, na przykład w zakresie infrastruktury ochrony zdrowia i opieki długoterminowej czy też w obszarze aktywizacji społecznej osób wykluczonych. Podnosili również kwestie partycypacji organizacji pozarządowych w przygotowywaniu i realizacji kontraktów samorządowych.

W wyniku powyższych konsultacji w projekcie Regionalnego Programu  operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w opisie osi priorytetowej IX Infrastruktura publiczna w ramach priorytetu inwestycyjnego 9.1 zostanie dodany proponowany przez   nasze stowarzyszenie zakres wsparcia „ opieka paliatywno- hospicyjna stacjonarna” Mamy nadzieję iż to pozwoli nam rozpocząć budowę hospicjum stacjonarnego.