Pola Nadziei PDF Drukuj Email

"Pola nadziei", akcja sadzenia cebulek kwiatowych jesienią i sprzedaży wyrosłych z nich wiosną kwiatów miała miejsce 23 i 24 kwietnia.

W Październiku ubiegłego roku młodzież z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 2 w Policach, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym- koło terenowe w Policach ,  Ośrodek Pomocy Społecznej w Policach oraz wolontariusze hospicjum zasadzili cebulki żonkili.

Wiosną żonkile pięknie zakwitły.Zebrane i rozdawane za symboliczną  ofiarę promowały wolontariat i opiekę hospicyjną wśród mieszkańców Polic. Wolontariusze z dwóch gimnazjów  polickich na ulicach miasta zbierali do puszek pieniądze , na budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie, obdarowując mieszkańców  zasadzonymi jesienią żonkilami.Zebraliśmy 1265,50 zł.