Czy zdrowa rozmowa pomaga leczyć? PDF Drukuj Email

IX Kampania"Hospicjum to też życie", kolejna edycja spotkania.

"Czy zdrowa rozmowa pomaga leczyć? Rola jakości komunikacji w relacji środowisko medyczne-pacjent-rodzina pacjenta" to temat debaty zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA - Poland i Fundację Hospicyjną.

Jak niełatwa jest komunikacja pomiędzy chorymi i rodziną oraz lekarzem ,pielęgniarką, psychologiem wypowiadali się pracownicy naukowi Uniwersytetu Szczecińskiego.

Swoim doświadczeniem w pracy z chorymi dzielili się praktycy działający w hospicjach zachodniopomorskich, lekarze ,pielęgniarki, psycholodzy i wolontariusze. Debata wykazała jak ważna i trudna jest właściwa komunikacja z chorymi i rodziną. Niewłaściwe relacje powodują niezrozumienie bolesnych informacji, utrudniają właściwą pomoc a w konsekwencji obustronną utratę zaufania i stres.

Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów zostało zaproszone do udziału w dyskusji i było reprezentowane przez prezes Aleksandrę Mazur i psycholog Beatę Skalską .Owocne i bardzo potrzebne spotkanie budziło jedno pytanie, dotyczące uczestnictwa w debacie bardzo małej ilości studentów medycyny.